• Aktualności
  • 2022-11-18 07:18:04 r.

Celebruj życie - badaj piersi

Około 30 kobiet uczestniczyło w spotkaniu edukacyjnym dotyczącym profilaktyki raka piersi pn. "Celebruj życie", które krośnieński Szpital zorganizował (16 listopada br.) we współpracy z Urzędem Miasta Krosna.

W pierwszej części spotkania Rafał Śliż - Rzecznik Prasowy Podkarpackiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie opowiedział zebranym kobietom, dlaczego warto badać się profilaktycznie, a także przedstawił pakiety darmowych badań diagnostycznych.

Następnie Krystyna Krygowska - Konsultantka Wojewódzka w dziedzinie pielęgniarstwa położniczego i ginekologicznego odpowiedziała na szereg istotnych pytań: jakie badania profilaktyczne powinna wykonać kobieta, aby uchronić się przed rakiem piersi, jakie są korzyści z regularnego badania piersi, jak przygotować się do mammografii oraz jak samodzielnie badać piersi i własne ciało.

Podczas spotkania kobiety dowiedziały się, dlaczego profilaktyka jest ważna i w jaki sposób przeciwdziała chorobom, zwłaszcza rozwojowi choroby do stadium, w którym może być już nieuleczalna.