• Aktualności
  • 2021-08-02 13:36:01 r.

Nowe karetki transportowe w krośnieńskim Szpitalu

W dniu 2 sierpnia br. do użytku zostały oddane dwie nowe karetki transportowe, typu A, marki Renault Master. Zastąpiły ambulanse wycofane z dotychczasowej eksploatacji.

Posłużą głównie do transportu międzyszpitalnego oraz odwozu pacjentów do miejsca zamieszkania. Wyposażone są w podstawowy sprzęt m.in. zestaw tlenowy i elementy do przewozu osób (nosze, krzesło kardiologiczne). Dla pacjentów i personelu oznacza to wyższą jakość oraz większy komfort i bezpieczeństwo. Zakup możliwy był dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego na terenie województwa podkarpackiego w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2”. Koszt zakupu wyniósł blisko 550 tys. złotych.Wkrótce Szpital wzbogaci się również o jeszcze jedna karetkę, typu C, z możliwością wyposażenia w sprzęt i aparaturę ratującą życie. Posłuży ona do przewozu pacjentów do ośrodków o wyższej referencyjności, również w obsadzie z lekarzem. Zakup możliwy jest dzięki środkom finansowym pozyskanym z dotacji celowej od Gminy Krosno. Aktualnie trwa procedura przetargowa na zakup.

Wymiana karetek była jednym z największych priorytetów jeżeli chodzi o potrzeby odnawiania wyeksploatowanego sprzętu, w tym środków transportu w okresie trwającej pandemii i kolejnych następujących fal zachorowań na COVID-19.