strona główna Szpitala
Mecenat

Idea Mecenatu

- O Mecenacie - Jak zostać Mecenasem ? - Przeznaczenie środków - Galeria zdjęć

Honorowa Księga Donatorów

- WpisyPrzeznaczenie środków

Ideą ,,Mecenatu” jest pozyskiwanie od Darczyńców dodatkowych funduszy na modernizację kluczowych obszarów z punktu widzenia jakości obsługi pacjenta. W poprzednich edycjach objęliśmy Mecenatem Oddział Rehabilitacyjny z Poddodziałem Rehabilitacji Neurologicznej, Oddział Ginekologiczno-Położniczy oraz Oddział Noworodkowy, czyli miejsca, gdzie zaczyna się ludzkie życie.

W tym roku chcemy poprawić komfort i estetykę Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Geriatrycznym, w którym w głównej mierze przebywają osoby powyżej 60 roku życia oraz osoby obłożnie chore. Pragniemy, aby te miejsca charakteryzowały się najwyższymi standardami. Dla sporej liczby pacjentów pełnią rolę domu, dlatego zależy nam, aby ich wystrój był przytulny i przyjazny.W naszych planach jest zakup m.in. szafek naściennych, pneumatycznego wózka do mycia pacjentów, materaców przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych, czy szafek na pościel. Konieczny jest również remont łazienki dla niepełnosprawnych, w tym zakup wanny, umywalki, toalety, lustra.

Ponadto, dostrzegamy także potrzebę doposażenia gabinetu terapii zajęciowej oraz pokoju dziennego pobytu pacjentów. Są to miejsca, w których pacjenci spędzają czas, a także spotykają się ze swoimi rodzinami. Zależy nam, aby w poczuciu komfortu realizowali się, odpoczywali oraz przebywali z najbliższymi. Planujemy zakupić niezbędne wyposażenie: stoliki, regały, krzesła, sofy, fotele oraz elementy dekoracyjne, które ocieplą wizerunek tego miejsca.Niezbędne są również prace adaptacyjne holu, w tym pomalowanie ścian, wymiana wykładzin oraz inne, newralgiczne z punktu widzenia poprawy warunków prace.

W związku z powyższym, zapraszam do włączenia się w projekt ,,Mecenas Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie” wszystkie podmioty, dla których społeczna odpowiedzialność (CRS), wrażliwość, czy dobroczynność, mają istotne znaczenie.


Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie ul. Korczyńska 57, 38-400 Krosno | tel. 134378000